Polski lider rynku zarządzania wierzytelnościami w lutym 2021 roku rozpoczyna kolejną emisję publiczną obligacji korporacyjnych.

IV Program Emisji Obligacji Kruk

 

Kruk S.A specjalizuje się w zarządzaniu wierzytelnościami nabytymi od banków, firm ubezpieczeniowych i leasingowych oraz operatorów telefonii stacjonarnych i komórkowych, a także telewizji kablowych, platform cyfrowych oraz firm z sektora FMCG.


Kruk oferuje w tym roku, podobnie jak we wrześniu w 2020 r., niezabezpieczone, pięcioletnie obligacje o łącznej wartości do 20 mln zł. Papiery będą zapewniały inwestorom 4,2% odsetek w skali roku wypłacanych w okresach kwartalnych. Emitent pozostawił sobie opcję wcześniejszego wykupu papierów, najwcześniej po upływie 6 miesięcy od przydziału obligacji.


Zapisy na obligacje będą możliwe w dniach od 3 do 16 lutego Minimalna wartość zapisu to 100 zł za jedną obligację. Dzień emisji zaplanowano na 18 lutego 2021 roku. Ofertę prowadzi DM BDM oraz członkowie konsorcjum dystrybucyjnego.


Opisywana oferta serii AK2 stanowi element wartego do 700 mln zł programu publicznych emisji, z którego we wrześniu ubiegłego roku Kruk wykorzystał 25 mln zł.

 

Zobacz także