Po raz kolejny spółka przedterminowo zakończyła emisję obligacji, tym razem serii D. Podany przez emitenta dniu 18 listopada 2013 r. komunikat bieżący informuje o skróceniu zapisów, które pierwotnie miały zakończyć się w dniu 21 listopada 2013 r. Orlen ponownie uplasował emisję w ciągu krótkiego okresu dwóch dni roboczych, nawet pomimo obniżenia oprocentowania o 10 punktów bazowych. Spółka poinformowała, że popyt przekroczył podaż już w dniu 15 listopada.

 

Logo PKN OrlenInwestorom, którzy złożyli zapisy w dniu 14 listopada obligacje serii D mają zostać przydzielone w całości. Obligatariuszom, którzy się spóźnili i zapisali się w dniach 15 - 18 listopada, zapisy zostaną zredukowane.

To już druga emisja obligacji korporacyjnych PKN Orlen w przeciągu ostatnich tygodni. Spółka dotychczas uplasowała obligacje warte 700.000.000 zł, a cały program emisji publicznych PKN Orlen ma mieć wartość 1 mld zł. Można się więc spodziewać, że wkrótce spółka uruchomi kolejne transze obligacji – ciekawe czy z jeszcze niższym oprocentowaniem?

Zobacz także